Jaki odkurzacz piorący wybrać? Nasza TOP 5 odkurzaczy

Na rynku jest dosyć duży wybór różnego rodzaju odkurzaczy piorących a ceny zaczynają się od kilkuset i kończą na kilkudziesięciu tysięcy zł. Doskonale zdajemy sobie sprawę że nie jest to prosty wybór, tym bardziej że nie zawsze wyższa cena idzie w parze z wartością. Czasami droższy odkurzacz będzie mniej praktyczny i mniej wydajny od tańszego. Na przestrzeni lat „przerobiliśmy” wiele odkurzaczy piorących, poznaliśmy ich wady, zalety i tym doświadczeniem podzielimy się z Tobą abyś świadomie dokonał zakupu odkurzacza piorącego z którego będziesz zadowolony. Nasz ranking odkurzaczy piorących to odkurzacze które sprawdzą się nie tylko do użytku prywatnego ale również mogą służyć do celów zarobkowych (usługi prania tapicerki, sprzęt na wynajem). Wymienione w rankingu odkurzacze do prania to podobna i zarazem minimalna półka cenowa. Oczywiście, na rynku jest cała masa znacznie tańszych ręcznych odkurzaczy piorących ale w naszym rankingu stawiamy na jakość z myślą aby sprzęt posłużył latami i praca nim przynosiła fantastyczne efekty.

Odkurzacze piorące to urządzenia natryskowo- ssące. Na tym właśnie polega pranie ekstrakcyjne, być może już wcześniej spotkałeś się z tym pojęciem. Ekstrakcja w skrócie polega na tym, że czysta woda z chemią natryskiwana jest na materiał i rozpuszczone zabrudzenia zasysane są do zbiornika na brudną wodę odkurzacza piorącego. Aby proces ten przebiegał w sposób efektywny jest kilka istotnych rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza piorącego:

Ciśnienie pompy odkurzacza piorącego

Każdy odkurzacz piorący wyposażony jest w pompę. Czysta woda z chemią (roztwór roboczy) jest zaciągana wężykiem ciśnieniowym ze zbiornika odkurzacza za pomocą pompy a następnie natryskiwana na czyszczoną powierzchnię. Istotne jest to aby roztwór roboczy był natryskiwany z możliwie jak największą siłą. Dzięki temu wypłuczemy nie tylko powierzchowne zabrudzenia ale także i te zalegające głębiej. Dlatego im mocniejsza pompa w odkurzaczu piorącym tym lepiej. Parametry pomp określone są przy pomocy miar (PSI) lub (bar).

Podciśnienie- siła ssania (mm/H2O)

Podciśnienie to nic innego jak siła ssania odkurzacza. Równie istotny parametr który odpowiada za odciąganie wody z materiału. Jeśli odkurzacz piorący będzie generować zbyt niskie podciśnienie, to nie będziemy w stanie odciągnąć wystarczającej ilości wody z materiału. Tak wyprana tapicerka lub dywan zostanie przemoczona i z dużym prawdopodobieństwem zacznie śmierdzieć stęchlizną. Podciśnienie odkreślane jest parametrem (mm/H20). Warto też zwrócić uwagę na moc turbiny (W).

Wielkość zbiorników (czysty/ brudny)

Każdy odkurzacz piorący wyposażony jest w dwa osobne zbiorniki. Zbiornik na czystą wodę oraz zbiornik na wodę brudną. Zbyt małe zbiorniki będą wiązać się z częstym przerywaniem pracy w celu uzupełnienia wody i wylanie wody brudnej. Nasz ranking odkurzaczy piorących to odkurzacze wyposażone w zbiorniki o pojemności pozwalającej na komfortową pracę.

Jakość wykonania

Zarówno materiały jak i podzespoły odkurzacza piorącego powinny być jak najlepszej jakości. To gwarantuje nam długą i bezawaryjną pracę.

Ergonomia

Wygoda użytkowania i praktyczna konstrukcja to istotne kwestie bezpośrednio rzutujące na przyjemność pracy danym odkurzaczem a także oszczędność Twojego czasu. Minimalna waga przy zachowaniu wysokich parametrów to dodatkowy plus podczas transportu maszyny.

Dostęp do części/ serwis

Każdy sprzęt jaki by nie był prędzej czy później ulegnie mniejszej lub większej awarii. Dlatego ważne jest aby części zamienne były powszechnie dostępne.

Ranking odkurzaczy piorących:

odkurzacz piorący numatic george gve370

Odkurzacz Numatic GVE370 George

Jak na tą cenę odkurzacz wykonany jest z materiałów bardzo dobrej jakości. Lekka i kompaktowa konstrukcja. Dobre parametry techniczne. Kupując nowy w zestawie otrzymujemy końcówki które czynią Georga urządzeniem 4w1 (pranie ekstrakcyjne, odkurzanie na sucho, odkurzanie na mokro, mycie podłóg twardych). Części zamienne są powszechnie dostępne.

odkurzacz piorący profi 50 1c

Odkurzacz Profi 50.1c

Profi 50.1c to odkurzacz piorący wyróżniający w tej półce cenowej przede wszystkim wyjątkowo dobrymi parametrami technicznymi. Ciśnienie pompy to aż 4.8 bar. Gwarantuje to mocny natrysk detergentu i tym samym dogłębne wypłukanie zabrudzeń z pranej powierzchni. Kolejny plus tego odkurzacza to łatwe, proste i szybkie uzupełnianie wody jak i wylewanie wody brudnej. Odkurzacz lekki i kompaktowy. Części zamienne powszechnie dostępne. Korpus Profi nie jest wykonany z najlepszej jakości tworzywa, natomiast przy zachowaniu minimum ostrożności nie powinno mieć to większego wpływu na zachowanie sprzętu w dobrym stanie. Faktycznym minusem Profi są plastikowe szybko złączki. Prędzej czy później zaczną się ześlizgiwać ale zakup nowej szybko złączki to nie jest duży koszt. Z doświadczenia możemy powiedzieć że serwis gwarancyjny Profi jest na wysokim poziomie, co jest dodatkowym atutem.

odkurzacz piorący karcher puzzi 10 1

Odkurzacz Karcher Puzzi 10/1

Karcher to bardzo rozpoznawalna  marka często utożsamiana z wysoką jakością ich urządzeń. W przypadku odkurzaczy piorących firmy Karcher niestety nie podzielamy tej opinii. Starsze modele już obecnie nie produkowane takie jak Karcher Puzzi 100 lub 200 to były odkurzacze wręcz nie zniszczalne. Bezawaryjna praca przez wiele lat to był wręcz standard. Niestety ni jak ma to się do obecnie produkowanych Karcher Puzzi 8/1 czy 10/1. Sprzęt jest stosunkowo drogi w zakupie a w zamian otrzymujemy odkurzacz piorący o kiepskich parametrach technicznych i wysokiej awaryjności. Części zamienne są powszechnie dostępne aczkolwiek są drogie. Plusem tego odkurzacza piorącego jest tak samo jak w przypadku Profi 50.1c ergonomia pracy. Na użytek prywatny/ domowy prawdopodobnie będzie zadowolony natomiast do celów zarobkowych naszych nie jest to najlepszy wybór.

odkurzacz piorący numatic ct 470 2

Odkurzacz Numatic ct 470-2

Numatic ct 470-2 poza wyglądem różni się od Numatic GVE370 George tylko tym, że ma większe zbiorniki co jest oczywiście jego dużą zaletą. Dobry stosunek jakość/ cena.

odkurzacz piorący sabrina santoemma

Odkurzacz Sabrina Santoemma sw15/ s1000

Dobre parametry techniczne- siła ssania porównywalna do większych ekstraktorów. Sprzęt wykonany z materiałów wysokiej jakości, niska awaryjność w porównaniu do innych odkurzaczy z podobnej półki cenowej. Możliwość modyfikacji a konkretnie montażu mocniejszej pompy 9bar. Dostęp do części zamiennych. Cena jak najbardziej adekwatna do jakości.

Przewiń do góry