...

Pranie kanapy, czyszczenie tapicerki

Dla przykładu omówimy pranie kanapy

Etapy prania tapicerki kanapy

  • Na samym wstępie należy zabezpieczyć podłogę przed niepotrzebnym pochlapaniem wodą. Polecam w tym celu rozłożyć wokół czyszczonej kanapy grube ręczniki. Bardziej doświadczeni w tej pracy mają na tyle wprawy, że woda nie ścieka na podłoże, natomiast mimo wszystko polecam zabezpieczyć podłogę. Często klienci mają drogie podłogi, parkiet i nie chcielibyśmy przyczynić się do ich zniszczenia.
  • Uwaga na ściany i otoczenie. Najprościej jest po prostu trochę odsunąć kanapę od ściany, dzięki czemu mamy swobodny dostęp i bez stresu że niechcący poplamimy ścianę. To samo tyczy się rzeczy wokół czyszczonej kanapy. Należy zrobić sobie odpowiednio dużo miejsca żeby niechcący czegoś nie przewrócić czy nie złamać. Np. lampa, kwiatek czy figurka.

Pranie kanapy

  • Miejsce zrobione, podłoga zabezpieczona, zatem przystępujemy do pracy. Odkurzamy na sucho powierzchnię pranej kanapy. Polecam odkurzacz typu warsztatowego o mocy raczej nie mniejszej jak 1100W. Jeśli na kanapie występują liczne kłęby sierści, łatwo można ją usunąć dzięki specjalnej mini turbo-szczotce do sierści. Jest to końcówka którą mocuje się do odkurzacza, w środku znajduje się rolka która obraca się pod wpływem zasysanego powietrza i zgarnia sierść. Szczerze polecam tę szczotkę, kosztuje niewiele bo ok. 50 zł a działa świetnie.
  • Kiedy nasza kanapa jest już odkurzona, nanosimy pre- spray. Ja używam produktu Enz-all firmy Chemspec. Rozpuszczamy pre- spray w ręcznym spryskiwaczu w dobrze ciepłej wodzie. Dawkowanie zgodne z zaleceniami producenta. Spryskujemy nim kanapę, dokładnie szczotkujemy i czekamy 5- 10 minut.
  • Nadszedł czas na pranie ekstrakcyjne. Do tego używam odkurzacza piorącego marki Sabrina Santoemma oraz chemii Formuła 90 firmy Chemspec. Ja mam w zwyczaju do prania dodawać jeszcze różne środki zapachowe, np. lawenda. Dzięki temu w całym mieszkaniu przepięknie pachnie. Dokładnie pierzemy całą kanapę, wypłukując cały możliwy brud. Wyciągamy jak najwięcej wody aby skrócić czas schnięcia oraz zapobiec powstaniu zacieków.

Zapraszam do komentowania, może macie własne porady dzięki którym można udoskonalić tę pracę. Miło też będzie jak odwiedzicie naszą stronę na fb, odnośnik znajduje się poniżej. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę. Pozdrawiam, Darek Wierzbicki.

Pranie kanapy, jak robić to profesjonalnie! Z artykułu dowiesz się jak krok po kroku zabrać się do prania kanapy lub na co zwrócić uwagę zleceniobiorcy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.